ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը, Թագուհի Ղազարյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը փետրվարի 25-ին հրավիրած ասուլիսի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացրել փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ:
Հայ խորհրդարանականները ծանոթացել են Վրաստանի դատական եւ արդարադատության համակարգերում տեղի ունեցած բարեփոխումների գործընթացին:
Ասուլիսի ընթացքում կարեւորվել են Վրաստանում դատավորների բարեվարքության մոնիթորինգի իրականացումը, բանտարկյալների համար զբաղվածության ապահովումը, խոսվել է ներման ինստիտուտի տարբերությունից, Հայաստանում Փաստաբանական դպրոցը բարեփոխելու անհրաժեշտությունից, անդրադարձ է կատարվել հարեւան երկրում ՍԴ դատավորների պաշտոնավարման ժամկետի սահմանափակումներին:
Խորհրդարանականներն անհրաժեշտ են համարել համակարգված ծառայությունների մատուցման համակարգի վրացական փորձի կիրառումը մեր երկրում: Նշվել է, որ Վրաստանում համակարգն ամբողջությամբ ուղղված է մատչելի ծառայությունների մատուցմանը եւ մարդու իրավունքների անխոչընդոտ իրացմանը:
Տեղեկացվել է, որ կմշակվի աշխատանքային քարտեզ՝ փորձելով հանրային քննարկումների միջոցով մեր երկրում եւս իրականացնել կարեւոր բարեփոխումներ:

Депутаты НС в Тбилиси ознакомились с реформами в ряде сфер
25 февраля депутаты парламентской фракции “Мой шаг” С.Аветисян, Т.Казарян и Г.Абраамян на созванной пресс-конференции представили подробности семинара, прошедшего в Тбилиси 15-17 февраля.
Армянские парламентарии ознакомились в Грузии с процессом реформ в судебно- правовой системе.
На пресс-конференции отмечены проведение мониторинга поведения судей, обеспечение занятости заключенных, ознакомление с институтом помилования в Грузии, необходимость реформирования Школы адвокатов, ограничение срока нахождения на посту судей Конституционного суда.
Депутаты считают необходимым применение в Армении грузинского опыта в системе предоставления скоординированных услуг. Отмечено, что в Грузии система полностью направлена на предоставление доступных услуг и беспрепятственную реализацию прав человека.
Парламентарии проинформировали о разработке рабочей карты – для   проведения в РА важных реформ посредством общественных дебатов.