ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը, Թագուհի Ղազարյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը փետրվարի 25-ին հրավիրած ասուլիսի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացրել փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ:
Հայ խորհրդարանականները ծանոթացել են Վրաստանի դատական եւ արդարադատության համակարգերում տեղի ունեցած բարեփոխումների գործընթացին:
Ասուլիսի ընթացքում կարեւորվել են Վրաստանում դատավորների բարեվարքության մոնիթորինգի իրականացումը, բանտարկյալների համար զբաղվածության ապահովումը, խոսվել է ներման ինստիտուտի տարբերությունից, Հայաստանում Փաստաբանական դպրոցը բարեփոխելու անհրաժեշտությունից, անդրադարձ է կատարվել հարեւան երկրում ՍԴ դատավորների պաշտոնավարման ժամկետի սահմանափակումներին:
Խորհրդարանականներն անհրաժեշտ են համարել համակարգված ծառայությունների մատուցման համակարգի վրացական փորձի կիրառումը մեր երկրում: Նշվել է, որ Վրաստանում համակարգն ամբողջությամբ ուղղված է մատչելի ծառայությունների մատուցմանը եւ մարդու իրավունքների անխոչընդոտ իրացմանը:
Տեղեկացվել է, որ կմշակվի աշխատանքային քարտեզ՝ փորձելով հանրային քննարկումների միջոցով մեր երկրում եւս իրականացնել կարեւոր բարեփոխումներ:

NA Deputies Get Acquainted with Reforms Implemented in a Number of Spheres in Tbilisi
At February 25 press conference, the deputies of the RA NA My Step Faction Sos Avetisyan, Taguhi Ghazaryan and Gayane Abrahamyan presented details on the workshop held in Tbilisi on February 15-17.
The Armenian parliamentarians got acquainted with the processes of the reforms held in the judicial and justice systems of Georgia.
During the press conference the implementation of the building integrity for the judges, the provision of the employment for the prisoners in Georgia were highlighted, the difference of the pardon institutes and the necessity of improving the Advocacy School in Armenia were spoken and the restrictions of the CC judges’ tenure term in the neighbouring country were touched upon.
The MPs considered necessary the use of the Georgian experience of the system of rendering coordinated services in our country. It has been noted that the system in Georgia is completely directed to rendering accessible services and not imposing the execution of human rights.
It has been informed that a working map will be formed, trying through public debates also implement important reforms in our country.